Woda prosto z gór z Żywieckiego Parku Krajobrazowego

Woda Żywiec Perła® pochodzi z odwiertów położonych na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Żywieckim na obszarze włączonym do programu Natura 2000.

Nie ma tu przemysłu ani upraw rolnych, więc nieskażona przyroda Beskidu Żywieckiego gwarantuje najwyższą jakość wody.

Żywiecki Park Krajobrazowy obejmuje najwyższe partie Beskidu Żywieckiego położone blisko granicy ze Słowacją. Obszar parku charakteryzuje się dużymi walorami przyrodniczymi i ciekawym ukształtowaniem terenu. Występuje tu ponad 1000 gatunków roślin, w tym nawet gatunki wysokogórskie. Bogaty jest również świat zwierzęcy. Można tu spotkać niedźwiedzia brunatnego, wilka, rysia, borsuka, a także wiele chronionych gatunków ptaków, w tym głuszca, cietrzewia, krogulca i puchacza.

Woda Żywiec Perła® pochodzi z ujęć znajdujących się w masywie góry Prusów. Szczyt ten wznosi się na wysokość 1010 metrów n.p.m. i stanowi doskonały punkt widokowy. Można z niego podziwiać panoramę Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Kotliny Żywieckiej, a także zachodniej części Beskidu Małego.

Niepowtarzalne walory naszej wody znane są już od ponad 300 lat. Pierwsze informacje o źródłach w Żabnicy można znaleźć w piśmiennictwie XVII-wiecznym. Już w 1699 roku o naszej wodzie pisał ówczesny wójt żywiecki Andrzej Komoniecki w swoim dziele „Dziejopis Żywiecki”:

Żabnica […] tam rzeka kamienista jest i woda w całym Państwie najlepsza i najlekciejsza bo ją nigdy między inszemi ważono wodami.
[…] Żabnica zdrowa w wodę na wszelkie wczase.
Woda ze źródeł w Żabnicy jest „zdrowa i lekka między wodami wszystkimi”, a także dobra „dla pozdrowienia żołądka”.

Żywiec Perła® jest idealnie czysta

Na straży nieskażonej czystości i zdrowotnych walorów wody Żywiec Perła® stoi nienaruszone środowisko naturalne Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Odpowiedni układ warstw geologicznych stanowi naturalny filtr, chroniący świeżość naszej wody. Dzięki niemu naturalne zbiorniki wodne położone w głębi Ziemi od tysięcy lat są odizolowane od wpływu wszelkich czynników zewnętrznych. Sprawia to, że woda Żywiec Perła® jest idealnie czysta, wolna od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i bakteriologicznych.

Czystość naszej wody, jej skład chemiczny i mineralny potwierdzone są atestem Państwowego Zakładu Higieny w Poznaniu.

Najwyższej jakości

Zapewnienie najwyższej jakości dostarczanej Klientom wody jest dla nas bardzo ważne. Jakość wody Żywiec Perła® jest ściśle kontrolowana na każdym etapie produkcji. Nieustannie monitorujemy skład i czystość wody. Dokładnemu nadzorowi poddawany jest również sam proces rozlewania i butelkowania potwierdzony certyfikatem HACCP.

Nie poprawiamy natury. Skład naszej wody nie jest w najmniejszym stopniu modyfikowany. Woda dostarczana przez nas w butlach i butelkach jest dokładnie taka sama, jak ta czerpana z naszych ujęć głębinowych.

Ma liczne walory zdrowotne

Woda Żywiec Perła® ma wiele walorów zdrowotnych. Jest wodą źródlaną niskozmineralizowaną. Łączna zawartość składników mineralnych wynosi 234 mg/l. Charakteryzuje się niską zawartością sodu – poniżej 20 mg/l. Dzięki temu jest uznana za wodę niskosodową, szczególnie zalecaną dzieciom. Niska jest również zawartość wapnia. Charakteryzuje się odczynem zasadowym 7,18 pH, najwyższym spośród wód dostępnych na rynku. Polecana w diecie chorych na cukrzycę.

Górska woda źródlana Żywiec Perła®

  • bardzo dobrze nawadnia organizm,
  • pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową,
  • pozytywnie wpływa na zdrowie i odporność organizmu,
  • zwiększa wydolność organizmu podczas wysiłku,
  • doskonale gasi pragnienie,
  • wspomaga odchudzanie i redukuje skutki stresu,
  • jest idealna dla osób aktywnych fizycznie i dzieci.



Można ją pić w każdym wieku

Woda Żywiec Perła® może być spożywana i doskonale smakuje w dowolnej temperaturze. Ma naturalnie delikatny smak.

Woda źródlana o niskiej mineralizacji doskonale sprawdza się w każdym domu jako baza do przygotowywania posiłków i napojów, w najmniejszym stopniu nie zmieniając ich smaku. Idealnie nadaje się do parzenia kawy, herbaty, ziół, a także gotowania zup i sosów. Niska mineralizacja sprawia również, że podczas gotowania naszej wody nie powstają osady.

Wodę Żywiec Perła® mogą pić wszyscy, bez ograniczeń i przeciwwskazań zdrowotnych. Jest także doskonała do przyrządzania posiłków dla niemowląt.

Jest po prostu zdrowa




Dlaczego woda?

Woda ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Nasze ciało składa się w większości z wody, która stanowi nawet 70% jego masy. Występuje ona w całym organizmie, bierze udział w większości zachodzących w nim reakcji i jest niezbędna w podtrzymaniu wszystkich procesów życiowych.

Woda stanowi rozpuszczalnik i środek transportu dla substancji odżywczych, produktów przemiany materii oraz substancji takich, jak enzymy trawienne i hormony. Jest też najważniejszym składnikiem błon śluzowych i gałek ocznych. Pełni kluczową rolę w procesach regulacji termicznej organizmu. Jest nie tylko przenośnikiem ciepła, ale jest najważniejszym elementem procesu jego wydalania przez skórę i układ oddechowy. Z tego powodu człowiek może stracić nawet kilka litrów wody dziennie, w zależności od temperatury otoczenia i stopnia podejmowanego wysiłku fizycznego.

Spożywanie odpowiednich ilości wody ma również duży wpływ na naszą skórę. Często mówi się, że picie wody jest lepsze, niż kosmetyki – i jest w tym dużo prawdy. Nawilżanie skóry od wewnątrz jest dużo skuteczniejsze, niż jakikolwiek krem.

Poważny niedobór wody jest stanem zagrażającym życiu – człowiek bez wody nie jest w stanie przeżyć więcej, niż kilka dni. Już niedobór wynoszący około 10% masy ciała człowieka powoduje poważne konsekwencje w postaci niewydolności fizycznej i psychicznej.

Nawet jednak gdy nie grozi nam odwodnienie, niezwykle istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Jest ona niezbędna, aby organizm funkcjonował prawidłowo, był właściwie odżywiony i oczyszczony z toksyn. Przeciętne dzienne zapotrzebowanie człowieka na wodę wynosi 2 litry. Może ono jednak znacząco wzrosnąć w stanach dużego wysiłku, a także gdy temperatura otoczenia jest wysoka. Część potrzebnej wody trafia do organizmu w postaci pokarmów, resztę natomiast należy spożywać w postaci napojów, najlepiej czystej wody niegazowanej.

Jak pić wodę?

Najskuteczniej nawadniamy organizm pijąc często niewielkie porcje wody. Należy unikać wypijania naraz dużej ilości wody, nawet w stanach dużego pragnienia, lub gdy pojawia się odwodnienie.

Szczególnie istotne jest nawodnienie organizmu rano, aby uzupełnić ubytek wody powstały w czasie snu.

Przedsiębiorstwo Żywiec Perła® Pękala Andrzej i Helena sp. j.
ul. Źródlana 8, Żabnica k/Żywca, 34-350 Węgierska Górka, tel. +48 33 864 18 09, tel./fax: +48 33 864 00 23, e-mail: woda@zywiecperla.com.pl, pekala@zywiecperla.com.pl